Hayatımızın en özel ve en anlamlı günü düğün günümüzdür.  Sevdiğimiz kişiyle bir ömür birlikte olmak için bu özel geceyi sevdiklerimizle birlikte eğlenerek kutlarız. Birbirini seven iki insanın evlilik kararı aldıkları andan itibaren evleninceye kadar olan süre boyunca büyük bir telaş içine girerler. Yeni bir ev kurma, gelinlik ve damatlık seçimi, davetiyeler ve düğünün nerede yapılacağına karar verilmesi gibi bir çok detay vardır. Düğün ile ilgili tüm hazırlıkların istenildiği gibi olması yeni evlenecek çiftler için çok önemlidir. Bu mutlu günügünün en son ve en önemli aşaması düğünün yapılacağı gecedir. Bu yüzden düğün salonu yetkililerine çok fazla görev düşmektedir. Düğün gecesinin kabusa dönüşmemesi için evlenecek çiftlerin düğün salonu seçerken nelere dikkat edilmelidir? konusuna çok fazla önem vermeleri gerekmektedir,

DÜĞÜN SALONU SEÇİMİ

Elbette ki herkesin hayali en güzel yerde en gösterişli şekilde ömür boyunca unutamayacakları bir düğünle evlenmektir. Gösterişli bir düğün yapmak doğal olarak maddi durumla alakalı bir durumdur. Bu nedenle düğün salonu seçimi yaparken yaparken ilk belirlemeniz gereken ne kadar bütçeniz olduğudur. Düğün salonu için belirlediğiniz bütçeye uygun düğün salonları arasından beklentilerinizi karşılayacak olan en uygun salonu seçme şansınız olacaktır.

Kötü bir sürpriz ile karşılaşmak istemiyorsanız düğün tarihinizi belirledikten sonra düğüne en az 3 ay kala kararınızı vermeniz gerekmektedir. Evlenmek için gençlerin en çok tercih ettiği aylar, bahar ve Yaz ayları olduğu için bu dönemlerde düğün salonlarında yer bulmak oldukça zordur.

Düğün sahipleri için olmasa da davetliler için en önemli olan konulardan birisi düğün salonunun konum olarak nerede olduğudur. Düğün salonu seçimi yaparken davet ettiğiniz kişilerin kolaylıkla bulabileceği, merkezi bir konumda olan, özel aracı olmayan kişilerin bile kolaylıkla gelebileceği bir salon tercih edilmesi büyük önem taşımaktadır.

 

Davetiyeleri hazırlamadan önce tercih edecek olduğunuz düğün salonunun kaç kişilik kapasiteye sahip olduğunu öğrenmelisiniz. Aksi takdirde davetli sayınızın fazla olması durumunda misafirleriniz zor durumda kalabilir.  Ayrıca bazı düğün salonu yetkilileri davetli sayısına sınırlama getirmekte ve bu sayının üstünde gelen kişiler için ekstradan ücret talep etmektedir. Düğün sahiplerinin düğün salonu seçerken nelere dikkat edilmelidir? koňusunda çok titiz bir araştırma yapmadan karar vermemeleri gerekmektedir.

Düğün salonu seçimi yaparken en doğru kararı vermenin en güzel yöntemi şudur; biraz saçma bir fikir gibi görünse de evlenecek olan çift düğün salonunda yapılan herhangi bir düğün organizasyonu katılarak daha doğru karar verebilirler. Böylelikle dans pistinin kapasitesini, orkestranın kalitesini, ikram edilen yaş pasta kuru pasta ve içeceklerin detaylarını çok rahat bir şekilde öğrenebilirler. Öncelikle düğün sahiplerinden ve salon yetkililerinden müsaade alınarak yapılması önem arz etmektedir,